-
| Dimensions (H × W × D) | 152.8 mm × 81.6 mm × 145.1 mm (without stand) 152.8 mm × 112 mm × 186.6 mm (with stand) |
| Weight | 482 g (without stand, without cable) 755 g (with stand , without cable) |
| Cable | Straight 2.0 m |
| Connector Type | RJ-45 phone jack connector |
| Case Materia | PC |
| Exit Windows Materia | Tempered glass |
| Interfaces | RS-232, USB Keyboard, USB virtual COM |
| Indicator | Beeper, LED |
| Operating Mode | Continue |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Program Upgrade | Online |
| Input Voltage | 5.0 ± 0.25 VDC |
| Current | Scanning: 450 mA (Max:800 mA); Standby: 300 mA |
| CPU | 32-bit ARM Microprocessor |
| Scan Pattern | Image |
| Image Size | 1280 × 1024 pixels |
| Light Source | 2700 K , white LED |
| Scanning Angle | ±60°, ±54°, 360° (Skew, Pitch, Roll) |
| Motion Tolerance | 8m/s (315 in/s) |
| Field of View | Horizontal: 40°, vertical:32° |
| Print Contrast | 20% minimum reflectance difference |