-
| Dimensions (L×W×H) | 87 mm × 64.5 mm × 167 mm |
| Weight | 138 g (without cable) |
| Cable | Straight 2.0 m |
| Connector Type | RJ-45 phone jack connector |
| Case Material | PC+TPU |
| Scan Window Material | Tempered glass |
| Interfaces | RS-232, USB Keyboard, USB Virtual COM |
| Indicator | Beeper, LED |
| Operating Mode | Handheld, Auto-detect |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Firmware Upgrade | Online |
| Input Voltage | 5.0 ± 0.25 VDC |
| Current | Scanning: 220 mA (Max.:750 mA); Standby: 160 mA |
| Image Size | 1280 × 1024 pixels |
| Light Source | Illumination: white LED(5700 K), red LED Aiming: 525 nm peak wavelength, green LED |
| Field of View | Horizontal: 40°, Vertical: 34°(SR、HD) Horizontal: 33°, Vertical: 28° (XD) |
| Scan Angle | ±70°, ±75°, 360° (skew, pitch, roll) |
| Print Contrast | 20% minimum reflectance difference |
| Decode Capabilities | All common 1D/2D barcodes |
| Minimum Resolution | 1D:3 mil |