PHYSICAL CHARACTERISTICS
| Dimensions (L × W × H) 1 | 120.2 mm × 55.2 mm × 102.2 mm |
| Weight | 154.6 g (without cable)
|
| Connector Type | ABS |
| Cable | Straight 2.0 m
|
| Connector Type | RJ-45 phone jack connector |
| Interface | RS-232, USB Keyboard, USB Virtual COM
|
| Indicator | Beeper, LED |
| Trigger Mode | Conntinue , Auto - Detect , Host |
| Programming Method | Manual (reading special barcode)
|
| Program Upgrade | Online
|
ELECTRICAL CHARACTERISTICS
| Input Voltage | 5.0 ± 0.25 VDC |
| Current | Working: 350 mA (Max.: 450 mA) |
PERFORMANCE CHARACTERISTICS
| CPU | 32-bit ARM Microprocessor |
| Scan Pattern | Image |
| Image Size | 1280 × 1024 pixels |
| Light Source | 2700 K, White LED |
| Scanning Angle | ±66°, ±61°, 360° (Skew, Pitch, Roll) |
| Field of View | Horizontal: 64°, Vertical: 55° |
| Motion Tolerance | 4 m/s(157 in/s) |
| Print Contrast | 20% minimum reflectance difference
|
| Minimum Resolution | 1D: 4 mil |